logo-szkoladwujezyczna

Szkoła Dwujęzyczna - tarcza

Jesteśmy kameralną szkołą (max. 16 osób w klasie), z serdeczną, wręcz rodzinną atmosferą, gdzie każde dziecko, czując się bezpiecznie, poznaje tajniki nauki, rozwija swoje zainteresowania i nawiązuje przyjaźnie.

Nasza szkoła otwarta jest od godz. 7:00 do godz. 17:00. Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godz. 8:00.

Jesteśmy pierwszą szkołą w Gdańsku otwartą w czasie przerwy wakacyjnej oraz ferii zimowych.

Wszystkie sale lekcyjne rozbudowane o część „dywanową” (wykorzystywaną podczas lekcji) wspomagają rozwój umiejętności interpersonalnych i naukę pracy w grupie (wspólne poszukiwanie rozwiązania, wyrażanie swojej opinii i podejmowanie decyzji).

Zapewniamy uczniom zorganizowany, aktywny odpoczynek w czasie przerw. Uczniowie (pozostając pod okiem nauczyciela) mają do swojej dyspozycji hol (Art Corner – rysowanie kolorową kredą po ścianie lub gra w piłkarzyki, ping ponga w sali gimnastycznej) oraz dwa place zabaw i boisko szkolne (gra w piłkę nożną). Uczniowie mogą również korzystać z biblioteczki szkolnej oraz kącików gier planszowych.

Uczniowie spożywają obiady szkolne pod okiem wychowawcy.

Przed zajęciami oraz po zajęciach uczniowie korzystają ze świetlicy szkolnej, gdzie mogą odrabiać prace domowe (świetlica cicha) z pomocą nauczyciela lub spędzać wolny czas (świetlica głośna) bawiąc się.

Każdy uczeń ma do dyspozycji szafkę szkolną w swojej sali, gdzie przechowuje książki i materiały edukacyjne.